Business Development Manager
5 months ago
  • Domain Sales
  • Availability Full-time
  • Experience Mid Level
  • Type of contract Indeterminate term
  • Location Bucharest
  • Salary To be determined

Ce cautam:

  • Experienta relevanta in marketing
  • Experienta anterioara de minimum 3 ani in vanzari de echipamente tehnice, experienta in domeniul audio video constituie un avantaj
  • Cunostinte foarte bune ale pachetului MS Office
  • Comunicare in limba engleza la nivel avansat
  • Interes in dezvoltarea unei cariere in domeniul Audio-Video si dorinta de a invata tehnologii noi.

Ce oferim:

  • Salariu fix competitiv (negociabil in functie de experienta, certificari si portofoliu de clienti);
  • Performanta si productivitatea ta vor fi rasplatite pe baza realizarilor prin bonusuri per contract;
  • Suport logistic pentru desfasurarea activitatii
  • Program flexibil si avantaj de a stabili propriile intalniri cu partenerii/clientii

Descriere responsabilitati

  • Prospectarea pietii si identificarea potentialilor clienti
  • Video: dispozitive de proiectie holografica, display-uri LCD/LED, videowall-uri, videoproiectoare, table interactive, ecran touchscreen, mediaservere si echipamente de control, sisteme de videoconferinta
  • Audio: sisteme de traducere simultana, sistem de sonorizare pentru sali de conferinta/videoconferinta si spatii publice
  • Realizarea targetului de vanzari stabilit in conformitate cu politica de vanzari a firmei;
  • Conceperea strategiilor de vanzari si programelor necesare pentru cresterea vanzarilor;
  • Intocmirea ofertelor tehnice si financiare in colaborare cu celelalte departamente;
  • Negocierea, incheierea, monitorizarea finalizarii contractelor;
  • Urmarirea incasarii sumelor datorate de catre clienti;
  • Identificarea segmentelor de potentiali parteneri si clienti si crearea strategiilor de abordare a acestora;

VALUES
  • Responsability
  • Trust
  • Customer Focus
  • Passion
  • Constant Improvement
PERKS
  • Flexible work schedule
  • Mobile phone
  • Work with various clients, sectors & countries
  • Sales commission
RECRUITMENT PROCESS
  • Interview
  • Offer Negotiation
Login as a company
New company? Register here Did you forget the password?
Register as a candidate
Already have an account? .

Alternately you can

or
Register as a company
Retrieve password
Register as a recruiter