Programator PL/SQL
2 weeks ago
  • Domain Insurance
  • Availability Full-time
  • Experience Mid Level
  • Type of contract Indeterminate term
  • Location Bucuresti
  • Salary To be determined

Responsabilitati:

  • Interactioneaza cu analistii de business / business in vederea intelegerii specificatiilor si ofera solutii tehnice optime pentru dezvoltare;
  • Documenteaza codul scris;
  • Pregateste pachetele dezvoltate pentru a fi instalate in mediul de productie de catre specialistii administrare software ;
  • Verifica si face propuneri de imbunatatire a codului existent in aplicatiile companiei.

Profil :

  • Dezvoltarea de noi functionalitati in aplicatiile existente prin modificarea/adaugarea de proceduri, functii, pachete sau triggeri PL/SQL
  • Corectarea erorilor aparute in exploatarea aplicatiilor existente (modificarea pachete PL/SQL, adaugarea de triggeri, dezvoltarea de functii, proceduri in vederea corectarii datelor )
  • Dezvoltarea/modificarea de proceduri de import export date din/in fisiere txt sau xml in vederea asigurarii comunicatiei cu institutiile bancare cu care exista contracte de direct debuit
  • Dezvoltarea de rapoarte in functie de necesitatile aparute (atat rapoarte tabelare cat si rapoarte cu design complex) folosind toolurile existente (Oracle Reports/Oracle BI Publisher)
  • Dezvoltarea de forme noi (Oracle Forms) in functie de necesitatile aparute
  • Minim 2 ani implicat activ in proiecte de complexitate medie avand logica aplicatiei tinuta la nivelul bazei de date

VALUES
  • Constant Improvement
  • Responsability
  • Cooperation & Synergies
  • Performance
PERKS
  • Meal tickets
  • Training programs
  • Work from home
  • Bookster subscription
  • Additional vacation days (more than 21 days)
RECRUITMENT PROCESS
Login as a company
New company? Register here Did you forget the password?
Register as a candidate
Already have an account? .

Alternately you can

or
Register as a company
Retrieve password