Specialist Administrare Software -Weblogic
3 months ago
  • Domain Insurance
  • Availability Full-time
  • Experience Senior Level
  • Type of contract Indeterminate term
  • Location Bucuresti
  • Salary To be determined

Profil :

  • Experienta profesionala avansata privind administrarea aplicatiilor software: instalari servere de aplicatii, instalari de aplicatii si configurarea conexiunilor catre bazele de date.
  • Experienta in instalare, configurarea, administrarea, analiza performantelor serverelor de aplicatii Weblogic cat si  Apache, Apache-Tomcat, JBoss.
  • Cunostinte Linux  si SQL necesare pentru instalarea si punerea in productie a modificarilor in aplicatii
  • Experienta in utilizatrea serviciilor Web ( SOAP ) , XML transfer
  • 3 ani experienta in administrarea serverelor de aplicatii

Responsabilitati:

  • Administreaza aplicatiile software ale companiei care i-au fost alocate ;
  • Administreaza si configureaza Core ale companiei;
  • Instalarea aplicatiilor in mediile corespunzatoare ( test, dezvoltare, productie)
  • Administreaza medii separate pentru testare, dezvoltare, pre-productie  si productie;
  • Efectueaza activitati de mentenanta si monitorizare a aplicatii;
  • Gestionează liceţele pentru aplicatii, asigurând respectarea prevederilor legale în domeniu.
  • Face propuneri de achizitii noi de licente pentru acestea.
  • Implementeaza in productie orice schimbari in aplicatie sau orice noi aplicatii dupa testarea acestora
  • Asigura managementul versiunilor
  • Executa sarcinile legate de interfetele intre aplicatii;

VALUES
  • Responsability
  • Performance
  • Proximity
  • Solidarity
PERKS
  • Training programs
  • Gym subscription
  • Awesome coffee
  • Annual Performance Bonus
  • Discount for Company Products
RECRUITMENT PROCESS
Login as a company
New company? Register here Did you forget the password?
Register as a candidate
Already have an account? .

Alternately you can

or
Register as a company
Retrieve password